Wesołe Miasteczko w Chorzowie kiedy jest otwarte

Real Kenna...

Temat: WPKiW w Chorzowie
Ten rok jest szczególnie obfity w nowości w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Po rollercoasterze i innych atrakcjach w Wesołym Miasteczku, otwarto sztuczną plażę z leżakami do opalania, boiskiem do siatkówki plażowej i niewielkim barem z chłodnymi napojami. Teraz przyszedł czas na to:


Źródło: bytomski.pl/viewtopic.php?t=1170Temat: O Wesołym Miasteczku...
Wesołe miasteczko

Fani chorzowskiego Wesołego Miasteczka nie muszą się już obawiać, że ich ulubione miejsce rozrywki drastycznie zmieni nazwę. Napis "Wesołe Miasteczko" nad wejściem głównym, który kilka tygodni temu znikł, teraz został zastąpiony nowym "Śląskie Wesołe Miasteczko".

Jak powiedział Dariusz Pradela, kierownik Wesołego Miasteczka, nowa nazwa jest podkreśleniem miejsca w którym się znajduje. Pradela dodał, że zmiana nazwy wiąże się także z nowymi atrakcjami. "Super Nowa" otwarta będzie już za tydzień. Sezon letni w "Śląskim Wesołym Miasteczku" potrwa do 15 października.

tvp3katowice
Źródło: forum.chorzow.slask.pl/viewtopic.php?t=692


Temat: 2007.09.19

- ok. 18:45 na Słoneczną Pętlę przyjechał skład #456+457 na poc. 4106.
- najpierw chyba motorniczy się zamyślał bo wyjechał na tor do Siemianowic.
- po wycofaniu zawrócił na Pętli, wtedy zauważyłem że w pierwszym wozie otwarte były wszystkie drzwi i tak jechał
Drogi wóz wyglądał na odłączony, nie działo zewnętrze oświetlenie i przetworka pewnie też.
- następnie zatrzymał się on na samej górce przed spadem do Ronda. Motorniczy grzebał coś w szafce aż w końcu ruszył z zamkniętymi drzwiami.
Na przystanku Misjonarzy Oblatów podczas postoju na świetle, jakaś mądra pani nacisnęła sobie przycisk, drzwi się otworzyły i sobie wsiadła jakby nigdy nic. Motorniczy ją wypraszał, ale ona widać ze była bardzo zawzięta i stanowcza. Chyba w końcu ją spławił, po pojechał do Ronda, i łuczkiem 33 do Bytomia.
- skład zdefekcić się musiał na Chorzowskiej, przyjechał on jakby w planie, a nawet minutę wcześniej (biorąc pod uwagę czas przejazdu do Słonecznej). Czyli w obie strony przetarł łącznik 33

- przed 19:00 do Ronda jechała jeszcze solówka #329 na poc. 113
Skład ten uszkodzili kibice, po meczu gksu. Na przystanku silesia wszyscy zostali wyproszeni, skład pojechał dalej pusty. Wcześniej z tego co wiem w składzie dymiło się z kół. Od wesołego miasteczka do silesi skład kilka razy się zatrzymywał. Kibice wdarli się do kabiny w drugim wagonie, kilka razy pociągali za hamulce bezpieczeństwa. Po pewnym czasie interweniowała policja. To się dowiedziałem od znajomej, która jechała z pracy i miała przymusowy spacer.
Źródło: forum.tramwaje.slask.pl/viewtopic.php?t=652


Temat: Jaka będzie przyszłość Parku Kultury i Wypoczynku?
WPKiW zaplanował wydatki na przyszłe lata

W październiku na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku SA przyjęta ma zostać uchwała o dofinansowaniu spółki przez nową emisję akcji za 5 mln zł. W ten sposób zarząd województwa śląskiego dotrzymuje słowa i zgodnie z przyjętym programem modernizacyjnym parku przekazuje kolejny zastrzyk gotówki.

- Te pieniądze chcemy przeznaczyć na cztery główne projekty, które uatrakcyjnią wizerunek parku - zapewnia Cezary Dominiak, prezes WPKiW.

Najwięcej (2,9 mln zł) ma pochłonąć modernizacja hali wystawowej "Kapelusz". Reszta trafi na: budowę parku liniowego - w pobliżu stadionu GKS Katowice, zakup elektronicznego systemu kontroli dostępu w Wesołym Miasteczku, który wymieni stare bilety na nowoczesne karty magnetyczne oraz projekt oznakowanie i budowa zaplecza technicznego tras rowerowo-narciarskich.

Przyjęty w tym roku program modernizacyjny WPKiW zakładał, że właśnie Wesołe Miasteczko i Śląski Ogród Zoologiczny mają wyciągnąć park z finansowej otchłani. W przypadku chorzowskiego zoo władze parku są w trakcie rozmów z europejskimi specjalistami w projektowaniu takich ogrodów.

- Chcemy nowej, kompleksowej wizji zoo. Zależy nam na czasie, stąd już na początku przyszłego roku wyciągniemy konkretne wnioski z naszych konsultacji - obiecuje Dominiak.

Zdaniem Michała Czarskiego, marszałka województwa śląskiego, park już dawno nie miał tak mocnych gwarancji finansowych.

- Kwestią otwartą pozostaje tylko pozyskiwanie kolejnych akcjonariuszy, głównie miast ościennych, a przede wszystkim Chorzowa. Do tego tematu chcemy wrócić po wyborczej gorączce - twierdzi Czarski.

(mit) - Dziennik Zachodni

źródło
Źródło: forum.chorzow.slask.pl/viewtopic.php?t=714


Temat: 60 urodziny WPKiW
Program obchodów 60 – lecia Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku:


Piątek, 11 czerwca

Uroczyste otwarcie obchodów 60 – lecia WPKiW, oficjalne otwarcie wstawy zdjęć archiwlanych, koncert zespołu „Śląsk”.Sobota, 12 czerwca

- Pola Marsowe

12. 00 – Parkowy Przegląd Zespołów Amatorskich (PPZA)

16. 00 – koncert laureata PPZA

16. 30 – koncert zespołu NeLL

17. 30 – koncert zespołu PIN

19. 00 – koncert zespołu Misterium

20. 30 – koncert zespołu Lady Punk


- Mała scena (obok głównego wejścia do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego)

13. 00 – występ teatru młodzieżowego z Liceum Ogólnokształcącego im. S. Batorego w Chorzowie


- Duży Krąg Taneczny

13. 00 – koncert orkiestr dętych

14. 30 – koncert jazzowy

16. 00 – pokaz sztuk walki

17. 30 – dancing stylizowany na lata 50 – te

20. 00 – koncert zespołu Oregano

21. 00 – teatr ognia


- Imprezy towarzyszące

10. 00 – 21. 00 – Jarmark Parkowy (wzdłuż całej Alei im. Gen. Jerzego Ziętka ustawione będą stragany, stoiska promocyjne skansenu, ZOO, planetarium, wesołego miasteczka)

10. 00 – 18. 00 – wystawa archiwalnych zdjęć „Park wczoraj, park dziś”, od 10. 30 co półtorej godziny odbywać się będzie pokaz archiwalnych filmów – Hala Wystaw „Kapelusz”

10. 00 – 18.00 – piknik harcerski – Ośrodek Harcerski

11. 00 – 19. 00 – „Drzwi otwarte” w Górnośląskim Parku Etnograficznym, Śląskim Ogrodzie Etnograficznym i Planetarium Śląskim

12. 00 – pochód parkowy – Aleja im. Gen. J. Ziętka

12. 00 – turniej siatkówki plażowej – Duża Łąka

13. 00 Turniej Piłki Nożnej o Puchar im. Gerarda Cieślika – Stadion Śląski

13. 00 – pokazowy mecz rugby na wózkach

15. 00 – zawody rowerowe

22. 00 – 4. 00 – nocny turniej piłki nożnej – Stadion Śląski
Niedziela, 13 czerwiec

- Pola Marsowe

17 . 00 – występ Kabaretu Paranienormalni

18. 30 – koncert zespołu Nocna Zmiana Bluesa

20. 00 – koncert zespołu Skaldowie

21. 45 – pokaz sztucznych ogni


- Mała scena

7. 00 – start biegu na 60 km

12. 00 – zespół tańca nowoczesnego TESS

14. 00 – dekoracja zwycięzców biegu na 60 km

15. 00 – blok artystyczny Miejskiego Domu Kultury „Batory”


- Duży Krąg Taneczny

13. 00 – koncert zespołów folklorystycznych

15. 00 – blok artystyczny śląskich domów kultury

17. 30 – koncert zespołu Fresco

18. 15 – koncert zespołu „Na szlaku”

19. 15 – koncert zespołu Donegal


- Imprezy towarzyszące

10. 00 – 21. 00 – Jarmark Parkowy

10. 00 – 17. 00 – olimpiada dzieci – Stadion Śląski

10. 00 – 18. 00 – wystawa fotografii i pokazy filmów archiwalnych – Hala Wystaw „Kapelusz”

8. 00 – 19. 00 – wioska rycerska – Wzgórze Światowida

11. 00 – uroczyste posadzenie drzew

12. 00 – 15. 00 – zawody MTB dla dzieci – Duża Łąka

13. 00 – pokaz ratownictwa wodnego – Tor Regatowy

14. 00 – 14. 30 – pokaz BMX – Duża Łąka

14. 00 – pokazy sprzętu ratunkowego policji i straży pożarnej – Duża Łąka

Źródło:
http://www.wpkiw.com.pl/plan_imprez/index/1/all/all/all/all.html

Teatr ognia i pokazy sztucznych ogni jak dla mnie do smakowity kąsek.
Oby pogoda dopisała to może być całkiem ciekawie. dnia 2010-05-09, 20:27, w całości zmieniany 1 raz
Źródło: kadr.fora.pl/a/a,441.html


Temat: Trigranit, nowa dzielnica handlu, rozrywki i biznesu
kolejny artykul i jeszcze szerzej
za: http://miasta.gazeta.pl/k...dzielnice_.html

Centrum handlowe wielkości Silesii City Center, do tego hotele, centrum kongresowe, biura i park rozrywki - takie atrakcje chce wybudować węgierski deweloper na terenie po Hucie Kościuszko. W tej sprawie podpisał już list intencyjny z władzami Chorzowa.
Kilometr na północ od chorzowskiego Rynku roztacza się księżycowy krajobraz hałd i gruzowisk, to pozostałości po Hucie Kościuszko. Niedawno dzięki środkom unijnym miasto wybudowało tutaj ulicę Nową, aby zaktywizować teren dla inwestorów. I chyba się opłacało, bo właśnie do miasta zapukał TriGranit, węgierski deweloper, który w Katowicach wybudował Silesia City Center. Tam zrekultywował teren po kopalni Gottwald i postawił największe w regionie centrum handlowe, obok realizuje osiedle na tysiąc mieszkań, a w najbliższych planach ma jeszcze dwa wieżowce biurowe.

- Zainteresowaliśmy się Chorzowem, bo to miejsce z potencjałem i tradycjami. Chcemy tu zbudować nowoczesną dzielnicę, która odmieni miasto - tłumaczy Zbigniew Drzewiecki, dyrektor ds. rozwoju TriGranit Development Polska.

Na 45-hektarowym terenie deweloper planuje budowę wielofunkcyjnego centrum komercyjnego. Największa będzie galeria handlowa wielkości podobnej do SCC, ale oprócz tego dwa hotele z centrum kongresowym i wystawienniczym oraz kilka kompleksów biurowych. - W koncepcji przedstawionej miastu pokazaliśmy też lunapark z nowoczesnym atrakcjami i aquaparkiem. Chorzów słynie z wesołego miasteczka, ale jest on już trochę przestarzały. Nie chcemy tworzyć konkurencji, tylko jego uzupełnienie. To ma być kawałek miasta, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Drzewiecki.

Deweloper planuje nawet stworzyć zagłębie salonów samochodowych, gdzie w jedynym miejscu skupiono by wszystkie marki najważniejszych producentów. Całość spinałaby sieć ulic oraz zielone aleje. W środku centrum powstałoby sztuczne jeziorko z budynkami wokół.

Obecnie poprzemysłowy teren jest w użytkowaniu wieczystym Huty Kościuszko, stanowi własność Skarbu Państwa. TriGranit liczy na wygranie przetargu na zakup gruntu. Firma podpisała we wtorek list intencyjny z władzami Chorzowa w sprawie zagospodarowanie tego terenu. - Cieszymy się, że obszar będący przez lata za murami huty, stanie się w końcu otwarty i przyjazny dla miasta. Gdy inwestorowi uda się go kupić, dołożymy wszelkich starań, by z naszej strony ułatwić mu realizację projektu, bo wiemy, że chciałby zdążyć przed Euro 2012 - mówi Gabriela Kardas, rzeczniczka chorzowskiego magistratu.

Cała inwestycja skierowana będzie w stronę przyszłej obwodnicy Chorzowa, która pobiegnie za hutą, w śladzie nitki kolejowej. - Zanim powstanie obwodnica nasza inwestycja będzie już gotowa, przez kilka lat będzie musiała się najpierw oprzeć na dojeździe od strony ulicy Katowickiej, skąd będzie też gorzej widoczna. Ale liczymy, że miastu uda się szybko ją wybudować - mówi Drzewiecki. Miasto zadeklarowało rozbudowę ulic Nowej i Stabika, tak by dojazd do przyszłego centrum od strony Katowickiej był jak najlepszy.

Inwestycja TriGranitu w Chorzowie może kosztować nawet 300 milionów euro.

Źródło: forum.chorzow.slask.pl/viewtopic.php?t=3424


Powered by wordpress | Theme: simpletex | © Real Kenna...