węże jadowite foto

Real Kenna...

Temat: Zaatakował go ptasznik!
Co ty porównujesz gryzonia do jadowitego drapieznika? Miejsce zwierzat terraryjnych jest w terrarium nie wazne czy niebezpieczne czy nie. Nie wiem tez co niby palenie ma do zrozumienia. Mnie niestety nie oswieciło przy zadnym razie. Z tymi zdjeciami tez nie masz racji bo chyba skan ze zdjecia dowodowego a np. foto z pozlacanym mercedesem czy pajakiem w nosie to nie jest taka sama chec przechwałki. Dla mnie pajak nigdy nie bedzie zwierzeciem do głaskania czy pokazywania jaki jestem odwazny bo biore go na łeb i tyle. Pajak to nie jest ani gryzon ani pies zeby sie go dalo oswoic i nigdy nie wiadomo co mu w ukladzie nerwowym zaiskrzy. Potem po takich wypadkach spowodowanym "wsadzaniem palca do kontaktu" jest zdziwienie czemu szarzy ludzie postrzegaja terrarystyke jako psychopatyczne hodowanie maszyn smierci, a pajaki czy weze jako stworzenia Szatana.
Źródło: arachnea.org/forum/showthread.php?t=41161Temat: Operacja ręki (oczyszczanie z zakażenia)
Operacja ręki (oczyszczanie z zakażenia)
 


Rozległa martwica tkanki po ukąszeniu jadowitego węża.

http://www.foto.hcfor.pl/images/ffct...ughsv0n0k9.jpg


Źródło: hcfor.pl/showthread.php?t=1511


Temat: Informacje konsularne i praktyczne
TAJWAN
Stolica: Tajpej
Waluta: nowy dolar tajwański (TWD);
1 USD = 32 TWD
Język urzędowy: chiński (mandaryński)
Inne języki: angielski

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE.
Obywatele polscy podróżujący na Tajwan muszą mieć wizę. Można ją uzyskać za pośrednictwem Biura KulturalnoGospodarczego Tajpej w Warszawie (ul. Koszykowa 54, tel. 022 630 84 38, faks 022 630 84 31) lub w odpowiednikach tego biura w innych krajach i na przejściach granicznych (międzynarodowe porty lotnicze w stolicy kraju Taj¬pej i w Kaohsiung). Należy mieć ważny przez co najmniej pół roku paszport, bilet na powrót lub na dalszą podróż oraz 2 foto¬grafie paszportowe. Opłata za wizę wydaną na lotnisku wynosi 2000 TWD. Kwestionariusz wizowy należy wypełnić w języku angielskim. Wydawane na lotniskach wizy uprawniają do pobytu na Tajwanie przez 30 dni i nie można ich przedłużyć.
PRZEPISY PRAWNE.
Obowiązujący na Tajwanie kodeks karny przewiduje wyjątkowo surowe sankcje (do kary śmierci włącznie) za przemyt, handel oraz posiadanie narkotyków.
UBEZPIECZENIE.
Ze względu na bardzo wysokie koszty lecze¬nia należy wykupić polisę ubezpieczeniową, przy czym należy się upewnić, czy obejmuje ona Tajwan oraz czy firma ubezpie¬czeniowa ma na tym terenie swego agenta.
SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA.
Zagrożenia dla zdrowia, jak na strefę subtropikalną, są stosunkowo niewielkie. Nie należy jednak pić nie przegotowanej wody z kranu. Uważać należy na komary, które mogą roznosić japońskie wirusowe zapalenie mózgu czy tropikalną gorączkę dengę. W rejonach wiejskich w wodzie występuje ameba. Stopniowo zwiększa się liczba nosi¬cieli wirusa HIV. Na początku 2003 r. Tajwan był jednym z rejo¬nów najbardziej dotkniętych epidemią SARS. W 2005 r. odnoto¬wano kilka przypadków zachorowań na ptasią grypę. W okresie zimowym, ze względu na dużą wilgotność, częste są przeziębienia. Osobom planującym dłuższy pobyt na wyspie w tym okresie zaleca się odpowiednie szczepienia. Turyści odbywający piesze wycieczki po górach lub terenach leśnych narażeni są na ukąszenia jadowitych węży, które są tu wyjątkowo liczne. Niebezpiecz¬ne mogą też być owady (np. osy czy dzikie pszczoły). Miejscowe przychodnie lekarskie i szpitale zapewniają dosta¬tecznie wysoki poziom usług. Na ogół wymagana jest natych¬miastowa opłata za usługi medyczne. Leczenie poważnych zachorowań połączone z hospitalizacją może, w bardziej skom¬plikowanych przypadkach, kosztować do 100 tys. USD. W nie¬których nawet dużych szpitalach przyjmowane są opłaty tylko w gotówce i nie są honorowane karty kredytowe.
INFORMACJE DLA KIEROWCÓW.
Na Tajwanie wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy. Przy pobytach dłuższych
– np. w związku z zatrudnieniem – poza wydanym w Polsce międzynarodowym prawem jazdy należy dodatkowo mieć (wystawianą przez miejscową policję) wkładkę zaświadczającą, że będzie ono honorowane na Tajwanie przez okres ważności zezwolenia na pobyt. Odwiedzający Tajwan cudzoziemcy często zainteresowani są wynajmem bardzo tu popularnych skute¬rów. Sieć drogowa na Tajwanie jest dobrze rozwinięta i utrzy¬mana. Szczególną ostrożność należy zachować podczas jazdy na wąskich i krętych drogach górskich. Ulice w Tajpej i innych większych miastach są zatłoczone. Obowiązujące przepisy ru¬chu drogowego w zasadzie odpowiadają światowym normom. Można mieć jedynie pewne zastrzeżenia co do ich przestrze¬gania, szczególnie przez kierowców taksówek, ciężarówek oraz skuterów. Obowiązuje ruch prawostronny.


BEZPIECZEŃSTWO. Tajwan, w porównaniu z innymi miejscami w regionie, jest krajem zasadniczo bezpiecznym, jednak należy zachować szczególne środki ostrożności w miejscach publicz¬nych (bazary, domy towarowe itp.). Wszelkie cenne przedmio¬ty oraz dokumenty należy przechowywać w sejfie hotelowym, a przy sobie należy nosić jedynie niezbędną kwotę pieniędzy oraz poświadczone kopie dokumentów. Zaleca się korzystanie z usług taksówek miejskich, które nie są drogie.
MSZ
Źródło: travelforum.pl/showthread.php?t=4605


Powered by wordpress | Theme: simpletex | © Real Kenna...